سعید زاهد

تغییر باور برای طی مسیر موفقیت

تغییر باور برای طی مسیر موفقیت

شما در هر سنی هم که باشید، میتوانید تغییر را شروع کنید. نیازی به کار فیزیکی سنگین نیست. این فقط یک باور است. شما با تغییر باورهای محدود کننده در زمینه سن خودتان، براحتی میتوانید از فرصتهایی که جهان و باورهای جدید در اختیارتان میگذارند استفاده کرده و مسیر موفقیت را طی نمایید. در همین راستا جنسیت و اینکه شما خانم یا آقا هستید و اینکه جامعه چه نوع نگرشی به شما دارد، نمیتواند عاملی برای شکست و ثروتمند نشدن شما باشد. با تغییر باورهای خود، فارغ از هر جنسیتی که داشته باشید میتوانید با الگوهای موفقی که در دنیا و در کشور خودمان، پیشرو موفقیت و ثروتمند شدن بوده اند، شما هم در مسیر رشد و توسعه زندگی خودتان قرار بگیرید.

هر روز به خودت تلقین کن

من فارغ از سن، جنس، محل زندگی، تحصیلات و هر عامل بیرونی دیگه می تونم در کوتاه ترین زمان ممکن و به راحت ترین شکل ممکن ثروتمند بشم، چون ذهنی آماده و ثروتمند دارم.

اگر این باور را داشته باشی که بدست آوردن پول راحت ترین کار دنیاست، دست به هر کاری بزنی برات پول خواهد ساخت. این باور بسیار قدرتمند کننده است و شما را در مسیری از ایده ها و فرصتهایی قرار میدهد که به محض انجام دادن آنها، جریانی از پول و ثروت به زندگی شما سرازیر خواهد کرد.

اگر با این باور مشکل داشته باشی و در پذیرش آن با مقاوت ذهنی روبرو هستی، حتما این باور را در ذهنت داری که پول در آوردن خیلی کار سختیه و باید خیلی تلاش فیزیکی کرد. خوب این هم باوریه که میتونه نتایج بخصوص خودش را در زندگی شما آشکار کنه. شما با این باور محدود کننده، فرصتها و کارها و ایده هایی برایتان پیشنهاد میشه و در مسیر زندگیتان قرار میگیره که با تلاش زیاد پول و درآمد خیلی کمی را بدست بیاورید. نتیجه این باور زندگی متوسط و آرزوهای محقق نشده زیادی برای شما خواهد آورد. شما اختیار دارید که کدام باور را بپذیرید. قطعا برای ثروتمند شدن و موفقیت بیشتر بهتر است باوری را که به شما انرژی و موفقیت و فرصت و پول بیشتری در زمان کار کمتر و صرف انرژِی  پایینتر میدهد، را انتخاب کنید. برای درک اینکه پول ساختن راحت ترین کار دنیاست، باید دنبال الگوهای زیادی که در دنیا هستند و با کمترین کار فیزیکی بالاترین و رویایی ترین درامدها را میسازند را پیدا کنید. کسانی که با باورهای درست، با دو یا چند ساعت کار در روز و با چند تلفن و هماهنگی میلیونها و میلیاردها پول و ثروت برای زندگی شان درست میکنند. که نمونه های بسیار زیادی در کشور خودمان و در دنیا وجود دارند.

این باور را آنقدر تکرار کنید که ” بدست آوردن پول آسانترین کار دنیاست ” ذهن شما دست از مقاومت بردارد و باوری جدید آرام آرام در درونتان شکل بگیرد.

این باور را اگر بپذیری، شما در مداری قرار میگیری، که در هر شرایطی از وضعیت جامعه و دنیا، فرصتها و ایده هایی برایتان پیشنهاد و یا آشکار میشوند که براحتی با انجام آنها، به درامدهای بالاتر و ثروتهای بزرگی دست پیدا خواهید کرد. وقتی که شما طبق قوانین جهان، نسبت به همه عوامل منفی در جامعه، نگاه مثبت داشته باشید، مثل تورم و گرانی و بالا رفتن دلار و سایر مسایل دیگر، همین مشکلات اقتصادی، فرصتهایی را برایتان ایجاد خواهد کرد که تا از همین شرایط به ظاهر بد و منفی، به ثروت و موفقیت دست پیدا کنید. الان خیلی از افراد موفقی هستند که از بدترین شرایط جامعه نه در ایران، بلکه در سطح جهان، با ایده هایی خاص بهترین، فروش و درآمدها را تجربه میکنند.

یعنی هر زمانی میتوانید یکی از نیازهای اساسی مردم را شناسایی کرده و با تامین آن، به ثروت و درامد عالی دست پیدا کنید. این باور برای همیشه درست میباشد و مخصوصا زمانی که اوضاع اقتصادی کشورها بنا به دلایلی با بحران روبروست. چون در این شرایط یکسری از نیازهای مردم با محدودیت و کمبود مواجه می شود و شما براحتی با ذهن هوشمندانه و ایده های خاص با طراحی و تامین آن به موفقیت میرسید.

یکی از باورهای محدود کننده در جذب موفقیت و ثروت، این است که اگر به هر دلیلی سرمایه و پولم را از دست بدهم، با این شرایط اقتصادی، نمیتوانم جبران کنم. اگر شما با این باور موافق باشید، دلیلش این است که به قانون فراوانی جهان اعتماد ندارید و نتیجه ای که این باور برای شما میسازد این است که، کار و بیزینس و شغل خودتان را با ترس و نگرانی از آینده و با ریسک بسیار پایینتر ادامه میدهید و موفقیت چندانی هم ندارید و دایما در خرج کردن و قراردادهای کاری با استرس و نگرانی بسر میبرید و متاسفانه این باور کاری خواهد کرد که یک روزی در مسیر کاری خود، با شکست مواجه شده و سرمایه تان به خطر بیفتد و بعد از آن شکست هم دیگر نمیتوانید جبران کنید.

بهتر است این باور قدرتمند کننده را که: اگر در یک بحران مالی سرمایه ام را از دست بدهم، خیلی راحت و حتی بیشتر از قبل میتوانم پول و سرمایه بدست آورم را در ذهن خودتان بسازید و ایمان و اعتماد قلبی به جریان فراوانی جهان هستی داشته باشید. این اعتماد که هر لحظه جهان سرشار از بینهایت ثروت و نعمت و فراونی است که به سوی انسانها سرازیر میشود و به سمت کسانی میرود که به این جریان باور و ایمان داشته باشند.

از «فورد» میلیاردر معروف آمریکایی و صاحب یکی از بزرگترین کارخانه های سازنده انواع اتومبیل در آمریکا پرسیدند: «اگر شما فردا صبح از خواب بیدار شوید و ببینید تمام ثروت خود را از دست داده اید و دیگر چیزی در بساط ندارید، چه می کنید؟”
فورد پاسخ داد: «دوباره یکی از نیازهای اصلی مردم را شناسایی می کنم و با کار و کوشش، آن خدمت را با کیفیت و ارزان به مردم ارائه می دهم و مطمئن باشید بعد از پنج سال دوباره فورد امروز خواهم بود”

به عبارتی دیگر، سرمایه و ثروت اصلی افراد موفق، در ابزار و کارخانه و چیزهایی که دارند نیست. بلکه باورهایی است که در ذهن خودشان دارند و هیچ وقت هم از بین نمیرود.

این باور معادل همان باور قبلی، پول درآوردن اسانترین کار دنیاست میباشد. اگر به این باور ایمان داشته باشید، ضمن اینکه پول را با سختی خواهید ساخت، هر پولی هم که دستتان برسد، خیلی زود خرج خواهید کرد.

این باور که باید برای روز مبادا پولی را پس انداز کنیم، چون شاید با بیماری یا کمبودی مواجه بشویم. جزو باورهای منفی و محدود کنده خیلی از افراد میباشد. ما و شما میدانیم که اکثر خانواده ها، با این باور پولهایی را پس انداز میکنند تا در زمان بروز مشکل هزینه کنند. ولی نمیدانند که بنا بر قانون جذب، هر پولی را برای هر دلیلی که نگهدارید و پس انداز کنید، قدر مسلم آن اتفاق و روز مبادا خواهد رسید و شما قطعا آن پول را برای همان مشکلات هزینه خواهید کرد. چون با این فکر شما به اتفاق افتادن یک حادثه یا یک بیماری توجه و تمرکز کرده اید و طبق قانون، همان اتفاق را برای زندگی تان جذب میکنید. پس انداز کردن برای روز مبادا بدترین نوع پس انداز میباشد. شما اگر این باور را دارید و این کار را انجام میدهید، بهتره که این باور را عوض کرده و پول را برای سرمایه گزاری و توسعه کسب و کارتان و گسترش زندگیتان پس انداز کنید و این فکر و باور را از ذهنتان بیرون کنید. هیچ روز مبادایی برای شما نخواهد بود. مگر اینکه خودتان با باورها و افکار تان، آن مبادا را ایجاد کنید.

مردم عادی به پس انداز فکر می کنند، ثروتمندان در پی کسب ثروت هستند.

ثروتمندان به جای این که پول‌هایشان را پس انداز کنند، روی چیزهایی تمرکز دارند که با ریسک کردن به دست می آید؛ اما مردم عادی به قدری روی صرفه جویی و پس انداز متمرکز می شوند که تمام فرصت‌هایشان را از دست می دهند. ثروتمندان تنها روی پول و ثروت زیاد تمرکز دارند و در بحران‌های اقتصادی نیز همانند بقیه‌ی مردم به پول محدود، فکر نمی کنند.

ظاهر این باور به نظر درست میاید، ولی یک باور محدود کننده و منفی است که میتواند شما را در پایینترین سطح موفقیت و ثروت نگهدارد. تنها به این دلیل که شما معتقد به شانس هستید و میدانید که تنها یکبار شانس خوب در خانه شما را میزند. در صورتی که الان شما به این نکته رسیده اید که هر لحظه برای انسان فرصت تغییر وجود داره و براحتی میتوان با عوض کردن نوع نگرش و افکار و ساختن باورهای جدید مثبت و ثروت ساز، بارها و بارها شرایط ایده آل را رقم زد.

مردم عادی همیشه به فکر شانس هستند، اما ثروتمندان به اقدام و عمل فکر می کنند.

وقتی مردم عادی منتظر هستند در یک قرعه کشی برنده شوند و شانس به سراغشان بیاید، ثروتمندان به دنبال حل مشکلات خود هستند. در واقع مردم عادی دست روی دست می گذارند و تنها منتظر لطف خدا، مدیر، دولت و خانواده‌شان هستند؛ اما فقط زمان خود را از دست می دهند و به هیچ پیشرفتی هم نخواهند رسید. شما باید این باور را که، من همیشه و در همه حال خوش شانس هستم و خودم خوش شانسی را میسازم، ذهن خود را برای ساختن شرایط عالی ثروت ساز مهیا کنید.

ترس از خرج کردن پول یک احساس منفیه و فرکانسی که این احساس به کائنات ارسال میکنه این است که مقدار بیشتری از این احساس رو به شما برمیگردونه.

این باور نتیجه یکسری باورهای دیگه ایه که در قسمتهای قبل به آنها اشاره کردیم. از جمله باور فراوانی و اینکه پول خیلی سخت بدست میاد. نتیجه داشتن آن باورها، باعث میشه که در هنگام خرج کردن پول احساس بدی داشته باشید و زمانی که به صورتحساب پرداختی هاتون نگاه میکنید، احساس پشیمانی از خرید ها خواهید داشت. برای حذف این باور باید اولا به فراوانی این جهان باور داشته باشید و اینکه به خودتان بگویید من بابت امکانات و خدماتی که میگیرم و استفاده میکنم، هزینه هایش را هم پرداخت میکنم و این خیلی خوبه و در هر پرداختی از هزینه هاتون، همان لحظه به خودتان بگویید، خدایا شکرت، سپاسگزارم که 10 برابرش را وارد حسابم کردی. این کار به مرور در ذهن تان برای شما فراوانی را ایجاد خواهد کرد.

این باور منفی باعث میشه ذهنت فکر کنه برای اینکه ثروتمند بشی باید نیرو و زمان زیادی از عمر خودت رو صرف کنی و الان اگه درآمد کمی داری پس هیچوقت ثروتمند نمیشی. در صورتی که اصلا این حرف درست نیست. شما با مدیریت هزینه هات و استفاده از قانون سود مرکب و قانون جذب براحتی میتوانی به هر آنچه که میخواهی برسی. برای تامین خواسته های خودت لازم نیست صرفا به درامد الانت و تنها مسیری که میبینی نگاه کنی. جهان بینهایت راه داره برای اینکه شما را به خواسته خودتان برسونه. نمونه چند مثال برای استفاده از سود مرکب:

مثال: بر فرض مثال اگر یک کارمند دولت ۲۰ میلیون تومن در ماه حقوق داشته باشد و ازاین حقوق هیچی خرج نکند و فقط آنرا پس انداز کند، چند سال طول میکشد تا به ۶۰ میلیارد دلار برسد؟ جواب: 90 هزار سال. 60 میلیارد دلار را بیل گیتس بنیانگذار ماکروسافت در ۱۵ سال و مارک زوکر برگ بنیانگذار فیس بوک در ۶ سال بدست آورد !!! این قدرت سرمایه گذاری و سود مرکب را نشان می دهد.

بیل گیتس و زوکر برگ تمام پول و همچنین سود حاصله از آنرا همواره در کارشان سرمایه گذاری می کنند تا پول و سودشان همیشه در حال افزایش باشد.

بنیانگذار شرکت فرش تبریز از خرید و فروش فرش دهاتی ها و سرمایه گذاری سود حاصله خود توانست شرکتی به این بزرگی رو تاسیس کنه.

سود مرکب: یعنی اگه پولی از کارت درآوردی هر چند کم، اونو دوباره تو کارت سرمایه گذاری کن  اون پول رو صرف خرید غیر ضروری مثل تعویض مبلمان یا تلویزیون جدید نکن.

ما بخاطر باورهای محدود کننده بسیار زیادی که داریم فکر نمیکنیم که بتونیم ثروتمند بشیم و خودمون رو لایق نمیدونیم. اما اگه باور داشته باشیم که بینهایت راه برای ثروتمند شدن موجوده و خداوند و جهان هستی  بیشتر از هر کسی میخاد که ما خوشبخت زندگی کنیم و اگر بخواهیم، ما رو در این مسیر هدایت میکنه. این باور محدود کننده، یکی از موانع اصلی ما در ثروتمند شدن و مانع جاری شدن پول و موفقیت در زندگیمونه. وقتی در ذهنتان تجسم ثروت بیشتر و امکانات و خانه های عالی و ویلاهای شیک را تصور میکنید، ذهنتان با قدرت به شما میگوید که تو لایق این جایگاه نیستی و همان لحظه ناامید میشوی. این باور سطح درامد و ثروت شما را در یک سطح محدودی نگه میدارد. ریشه این اعتقاد به ضعف اعتماد بنفس برمیگرده که خودتان را ارزشمند نمیدانید و همه افراد ثروتمند را انسانهایی با ارزش تر و لایقتر از خود میبینید. باید روی باورهای اعتماد بنفس خود کار کنید.

عبارتهایی از جمله:  من لایق ثروتمند شدنم، ثروت من رو به خداوند نزدیک و نزدیکتر میکنه و من لایق یک زندگی عالی و لاکچری هستم را هر روز با خودتان تکرار کنید.

اینکه شما با دیدن امکانات و ثروت افراد دیگر، احساس بدی داشته باشید، ناشی از باور منفی نسبت به پول و ثروته و ثروتمندان را هم انسانهای خوب و درستی نمی بینید. اگر این باور را داشته باشید شما در هر لحظه پول و ثروت را از خودتان دور میکنید و مطمن باشید هیچ وقت ثروتمند نخواهید شد. چون ذهن شما برای ثروتمند نشدن  برنامه ریزی شده است. تا زمانی که این دیدگاه را در ذهنتان داشته باشید زندگی شما در همین روال فعلی تان خواهد بود. ریشه این باور به دیدگاههای خانواده و جامعه و دوستان و فیلمهایی که بیشتر دیده اید و در آنها ثروتمندان افرادی کلاه بردار و شیاد و قاچاقچی معرفی شده اند. برای ترک این باور و ساختن باوری مثبت در این زمینه این تمرین را هر روز انجام دهید.

هر زمانی که یک ماشین لوکس یا یک خانه لوکس را می بینید، اول اینکه سپاسگزاری کنید بابت فراوانی ثروت در جهان و سپس برای صاحب آن ماشین و خانه آرزوی سلامتی و ثروت بیشتر بکنید. شاید اوایل ذهنتان مقاومت داشته باشه ولی به مرور به یک رویه برای شما تبدیل خواهد شد و این تمرین ذهن شما را به ثروتمند شدن برنامه ریزی میکند.

اینها تعدادی از صدها باوریست که من و شما و همه مردم جهان در مورد ثروت در ذهنمان داریم که در طول زندگی بواسطه افکار و کانون توجه ذهنمان جذب کرده ایم. اینها بخش کوچکی از مواردیست که باید بعد از شنیدن آن احساس خودتان را در همان لحظه درک کنید و بسنجید. لازم است اینها را مطالعه و باورهای اشتباه و محدود کننده خود را مشخص نموده و روی آنها با باورهای مثبت و قدرتمند کننده تمرکز کنید.

 

تحقیق و گردآوری: سعید زاهد

خروج از نسخه موبایل