سعید زاهد

روابط عاطفی ؛ از صفر تا صد

روابط عاطفی ؛ از صفر تا صد

روابط عاطفی ؛ از صفر تا صد

خودشناسی ما را با خودمان آشنا می کند. چرا باید با خودمان آشنا شویم؟ چون ما هیچ آشنایی با خودمان نداریم. خودمان را آنچنان که باید در فطرت و ذات ما هست نشناخته ایم. همه ی ما انسان ها این گونه هستیم. خودشناسی لازمه ی زندگی روی زمین است. انسان برای مباحث غریزه ای نظیر روابط عاطفی ، اجتماعی و… نیز ابتدا باید به خودشناسی برسد.

زمانی که ما برای به دست آوردن ایده های بهتر، شرایط بهتر و رویاها و آرزوها به کارهای مختلفی دست می زنیم، به درد و مشکلات و نابسامانی ها می خوریم. همه ی این ها گویای این است تو برگرد به خودت، به شناخت خودت.

تا زمانی که به شناخت خودت نرسی راه ها برای تو هموار نخواهد شد و به هر راهی که بروی دردی در آنجا منتظر شماشت. چرا؟ چون با ذهنتان حرکت می کنید، دنبال راهکار هستید و ذهن در واقع ساخته و تربیت یافته خودشماست.

چیزی که خودتان تربیت کردید نمی تواند برای شما راه و چاه را نشان دهد پس بنابراین با ذهن نمی توانیم وضعیت های آینده را برای خودمان هموار کنیم، تشخیص بدهیم. شما الان می دانید 2 ثانیه بعد چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد، نگفتم 2 ساعت، 2 ثانیه. قطعا نمی دانی چه اتفاقی می افتد.
برای ادامه مطالعه مبحث روابط عاطفی از صفر تا صد به پادکست مراجعه فرمایید.

خروج از نسخه موبایل